Χριστουγεννιάτικο παζάρι
Εδώ και πολλά χρόνια διοργανώνουμε ένα μήνα πριν τα Χριστούγεννα το παραδοσιακό χριστουγεννιάτικο παζάρι. Οι υποστηρικτές και εθελοντές ενώνουν τις δυνάμεις τους και δίνουν ζωή στο παραδοσιακό χριστουγεννιάτικο παζάρι. Με τα έσοδα χρηματοδοτούμε ένα μεγάλο μέρος των δραστηριοτήτων της ενορίας μας, καθώς και της κοινωνικής μας προσφοράς.
![](/images/system/empty-pixel.png)
![Μετάβαση: Πάγκοι πωλήσεων Πάγκοι πωλήσεων](/images/events/weihnachtsbasar/woman.jpg)
Πάγκοι πωλήσεων
Στους πάγκους μας θα βρείτε στεφάνια ατβέντ*, που κατασκευάζουν τα μέλη της ενορίας μας, χριστουγεννιάτικες λιχουδιές (π.χ. το έδεσμα στόλεν από την Έδεσσα και την Καβάλα, μαρμελάδες, κ.α.), καθώς και μια σειρά από χειροτεχνίες και βιβλία.
![](/images/system/empty-pixel.png)
![Μετάβαση: Λιχουδιές Λιχουδιές](/images/events/weihnachtsbasar/cheesecake.jpg)
Λιχουδιές
Μπορείτε να απολαύσετε στο χριστουγεννιάτικο καφέ μια σπιτική τούρτα μπλακ φόρεστ ή τσίζκεϊκ. Στον εξωτερικό χώρο θα βρείτε ζεστό κρασί γκλουβάιν και ποντς, καθώς και ψητό λουκάνικο με πατατοσαλάτα και ξινό λάχανο.
![](/images/system/empty-pixel.png)
![Μετάβαση: Παιχνίδι και καλοπέραση Παιχνίδι και καλοπέραση](/images/events/weihnachtsbasar/gifts.jpg)
Παιχνίδι και καλοπέραση
Οι περισσότεροι επισκέπτες αναμένουν με αγωνία την μεγάλη τόμπολα με την αγορά λαχνών και δώρων από εταιρίες και ιδιώτες όλης της πόλης. Από το χριστουγεννιάτικο παζάρι δεν θα μπορούσε να λήψη η χριστουγεννιάτικη μουσική με πνευστά όργανα, κιθάρα και διάφορες χορωδίες.
![](/images/system/empty-pixel.png)
![Μετάβαση: Παιδιά Παιδιά](/images/events/weihnachtsbasar/child.jpg)
Παιδιά
Στους χώρους του δημοτικού σας προσφέρουμε ένα μοναδικό παιδικό πρόγραμμα και ένα μοναδικό χριστουγεννιάτικο τοπίο, που αφηγείται την ιστορία των Χριστουγέννων. Επίσης διοργανώνετε και ένα παιδικό υπαίθριο παζάρι.
![](/images/system/empty-pixel.png)
![](/images/system/empty-pixel.png)